Державне управління справами

 

Пластуни передали Президенту України Віфлеємський Вогонь Миру

Напередодні різдвяних свят пластуни завітали до Адміністрації Президента України та передали Главі державі Віфлеємський Вогонь Миру. Вже третій рік поспіль українські скаути-пластуни передають Президенту України вогонь зі Святої землі як знак миру та благополуччя для всіх українців.

«СКОБ, друзі!» – так Петро Порошенко привітав пластунів («СКОБ» – пластове вітання, нагадує прикмети, якими повинен володіти пластун. Розшифровується як «сильно, красно, обережно, бистро». – Ред.). Президент України подякував представникам Пласту як найбільшої скаутської організації України, що робить надзвичайно важливу справу, щорічно передаючи Віфлеємський Вогонь Миру в Україну.

Президент також нагадав, що з 2015 року приймає Віфлеємський Вогонь Миру від пластунів. «А насправді цю ініціативу почали 21 грудня 2013 року, коли перший Вогонь був доставлений на Євромайдан. І роль, і місце Пласту в патріотичному вихованні нашої молоді дуже важливі», – зауважив Петро Порошенко.

Глава держави також зазначив, що Україна завжди пам’ятатиме п’ятьох пластунів, які віддали своє життя, захищаючи незалежність та територіальну цілісність нашої держави.

Президент України наголосив на важливості того, що Віфлеємський Вогонь Миру буде передано нашим воїнам в АТО. «І взимку він буде зігрівати серця наших воїнів і нагадувати їм, що про них пам’ятає вся Україна», – сказав Петро Порошенко та додав, що завдяки зусиллям пластунів цей Вогонь також передадуть українським воїнам, які зараз перебувають і на лінії зіткнення.

Петро Порошенко також зазначив, що Віфлеємський Вогонь Миру повинен об’єднувати всю Україну, він має бути і на Закарпатті, і на Луганщині, на Донеччині, на Слобожанщині та на Буковині. «Ця нова традиція зігріває серця українців і насправді об’єднує нашу державу», – сказав Президент України та привітав пластунів з днем Святого Миколая.

Передаючи Вогонь Миру Главі держави, член крайового проводу Пласту, відповідальний за роботу з волонтерами Андрій Лузан відзначив той факт, що Петро Порошенко вже третій рік поспіль підтримує скаутську ініціативу з поширення цього Вогню, і висловив сподівання, що ця традиція закріпиться на довгі роки.

«Ще кілька днів тому цей вогник палав у Відні, де представники з усіх країн, де є скаутинг, у тому числі українські пластуни, взяли цей вогник. І вже сьогодні він в Україні, і невдовзі ми будемо поширювати його з представниками всіх українських церков і конфесій у лікарні, сиротинці і дійсно там, де люди цього потребують», – сказав він.

«Ми просимо Вас прийняти цей Віфлеємський Вогонь Миру як символ єдності, миру та любові. Ми переконані, що справжня перемога у війні, що триває, буде не лише тоді, коли буде мир по всій лінії фронту, а тоді, коли буде взаєморозуміння і повага між українцями. Просимо Вас прийняти цей вогонь і поширювати його далі», – додала голова Київського осередку пласту Катерина Скороход, вручаючи Президенту ліхтарик з Вогнем.

Пластуни також заспівали пісню Віфлеємського Вогню Миру.