Державне управління справами

 

Президент України зустрівся з Міністром закордонних справ Канади

Петро Порошенко подякував Христі Фріланд за підтримку Канади, як у питанні проведення реформ, так і протидії російській агресії. Яскравим свідченням такої допомоги стало нещодавнє рішення Оттави про включення України до списку країн, до яких дозволено поставки озброєння.

Сторони обговорили небезпечний розвиток ситуації на Донбасі, спровокований порушенням режиму припинення вогню проросійськими бойовиками, в тому числі випадки обстрілів цивільних об’єктів. Окрему увагу було приділено намірам Росії підірвати імплементацію Мінських домовленостей, зокрема, шляхом виходу зі Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін.

З метою сприяння мирному врегулюванню було скоординовано подальші кроки щодо просування ініціативи про розміщення миротворчої місії ООН на всій окупованій території Донбасу, охоплюючи неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону. Христя Фріланд також поінформувала про тісне координування підходів зі США, зокрема під час зустрічі з Держсекретарем США Р.Тіллерсоном 19 грудня.

Було також домовлено продовжувати докладати спільних зусиль для звільнення українських заручників на Донбасі та політичних в’язнів, які незаконно утримуються в Росії та окупованому Криму.

Глава держави відзначив важливу роль Оттави в просуванні кримської резолюції, яка була ухвалена Генасамблеєю ООН. Петро Порошенко закликав Канаду активно долучитися до формування групи друзів з деокупації Криму.

Президент України привітав Канаду з майбутньою відповідальною місією – головуванням у Великій сімці та висловив упевненість, що питання України стане одним з пріоритетних на порядку денному цього важливого форуму.

Петро Порошенко також відзначив символічність візиту Міністра закордонних справ Канади напередодні відзначення 100-річчя дипломатичної служби України.