Державне управління справами

 

У Міжнародному дитячому центрі «Артек» вшанували пам’ять жертв Голодомору виставою «Зерносховище»

 

У Міжнародному дитячому центрі «Артек» вшанували пам’ять жертв Голодомору виставою «Зерносховище».

У четверту суботу листопада в Україні щорічно відзначається День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій. Ця скорботна дата присвячена подіям 1932–1933 років, коли в результаті радянської політики хлібозаготівель і колективізації від голоду в Україні померли мільйони невинних людей. Голод не оминув нікого: заходив до всіх, забирав хліб, картоплю, зерно, а саме головне – життя.

У Міжнародному дитячому центрі «Артек» творча команда викладачів інноваційного освітнього центру разом з вихователями  підготували для артеківців виставу за п’єсою Наталії Ворожбит «Зерносховище». Вистава – це один зі способів пам’ятати, зрозуміти та осмислити нашу історію.  Дія розгортається на тлі найбільшої трагедії української історії XX століття, коли звичайні, життєві речі, як-от заздрість і релігійність, кохання і зрада, прагнення щастя, набувають іншого морального виміру, а іронія долі не оминає нікого.  Головні питання, які постають перед нами: чи вміємо ми пам’ятати? Чи не дозволимо собі забути?

Наприкінці вистави всі присутні вшанували пам’ять жертв вчиненого комуністичним тоталітарним режимом геноциду Українського народу хвилиною мовчання та встановили запалену свічку.

В інноваційному освітньому центрі цього дня відбулася низка заходів.

У Міжнародному дитячому центрі «Артек»  (в інноваційному освітньому центрі) заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій розпочалися ще з початку тижня  уроками пам’яті.

Викладачі історії інноваційного освітнього центру Демченко С. М. і  Кошельник А. М. разом з артеківцями втілили науково-пошуковий проект «Голодомор 1932–1933 років. Суть трагедії». У проекті взяли участь учні старших класів, які свідомо та з певними знаннями змогли дослідити це питання. Працюючи в групах, вони шляхом аналізу інформації, з творчим підходом з’ясували, що призвело до тих жахливих подій, які наслідки тепер пожинаємо ми.