Державне управління справами

 

25-та річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Королівством Марокко

5 жовтня в приміщенні Державного підприємства «Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбулись урочисті заходи з нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Королівством Марокко. В святковій програмі взяли участь українські артисти, які танцювали марокканські танці під музику різних регіонів Королівства Марокко. Серед присутніх гостей акредитовані в України представники дипломатичних і міжнародних організацій, відомі діячі культури, науки, освітяни, державні посадовці.

За доброю традицією дипломатичні представництва іноземних держав відзначають свої національні свята на території України, для цього організовують щорічні дипломатичні прийоми.

Потиснути руку Надзвичайному і Повноважному послу Королівства Марокко в Україні пані Міні Тунсі й висловити найщиріші привітання прийшло багато колег з дипломатичного корпусу, представників урядових організацій, друзів і партнерів.

Посол Марокко в Україні Міна Тунсі оголосила присутнім про завершення своєї дипломатичної місії в Україні.

«На жаль, я залишаю Україну, але безмежно вдячна за те дружнє й тепле ставлення, яке тут зустріла. Де б я не була, завжди зберігатиму ці незабутні спогади. Наша робота стосується не тільки офіційних питань. Найголовніше – це культурний обмін між нашими народами», – зазначила Міна Тунсі.

Дипломатичні відносини між Україною та Королівством Марокко було встановлено 22 червня 1992 року. Посольство України в Марокко розпочало роботу в листопаді 2000 року, а Посольство Марокко в Україні – у липні того ж року.

Україна й Марокко активно взаємодіють у справі взаємної підтримки на виборах до органів ООН і міжнародних організацій.

Зокрема, укладено домовленості про взаємний обмін підтримками кандидатур на виборах до складу непостійних членів Ради Безпеки ООН (Марокко – на 2012–2013 рр., Україна – на 2016–2017 рр.); до складу Ради ООН з прав людини (Україна – на 2018–2020 рр., Марокко обрано на період 2014–2016 рр.); а також до складу Виконавчої ради ЮНЕСКО, робочих органів Всесвітнього поштового союзу (2012 р.),  ЮНІДО  (2013 р.),  Міжнародного  союзу  електрозв’язку (2014 р.), Міжнародної морської організації та Комітету ООН з прав людини (2016 р.).