Державне управління справами

У Мистецькому арсеналі відкрилася виставка «Чисте мистецтво»

З 13 квітня по 9 травня на Державному підприємстві «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» проходитиме виставка «Чисте мистецтво».

Наївне мистецтво  все частіше потрапляє у фокус уваги дослідників, стає джерелом натхнення для художників-професіоналів та самодостатнім напрямом. Йому присвячено окремі монографії, виставкові проекти та музейні експозиції. У сучасному мистецтві межа між професійним і непрофесійним мистецтвом поступово зникає. Відсутність фахової освіти перестає бути визначальною, а мистецтво аутсайдерів усе частіше експонується на великих виставках і бієнале. Не менше питань виникає при спробі розглянути  наїв на тлі явища народного мистецтва – селянської декоративно-ужиткової творчості та речей, створюваних позацеховими ремісниками та кустарями.

В експозиції представлено широкий діапазон феноменів, які протягом ХХ сторіччя зазнавали постійних взаємовпливів і взаємопроникнень: це й тиражна продукція кустарів, створювана для продажу на базарах та ярмарках, і наївне мистецтво, і твори індивідуальних ремісників, а також роботи талановитих самоуків, які стали класиками українського образотворчого мистецтва.

На виставці представлені роботи Марії Примаченко, Арсена Савадова, Георгія Малявіна, Олександра Ройтбурда, Гната Тарасюка, Олега Грищенка, Олександра та Євгена Лещенків.

Проект створено разом з Національним художнім музеєм України, Національним музеєм українського народного декоративного мистецтва, Національним центром народної культури «Музей Івана Гончара», Полтавським художнім музеєм ім. Миколи Ярошенка, Музеєм народної архітектури і побуту України «Пирогів» тощо.