Державне управління справами

 

У Мистецькому арсеналі відкрився ІІІ Освітній фестиваль «Арсенал ідей»

З 5 по 9 квітня на Державному підприємстві «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» проходить ІІІ Освітній фестиваль «Арсенал ідей». Дружина Президента України, співголова Ради з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» Марина Порошенко відкрила фестиваль і взяла участь у ІІ Форумі нової освіти.

Арсенал ідей – це креативний комунікативний простір у Мистецькому арсеналі, щорічний міждисциплінарний фестиваль, що в ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів і програм. За попередні два роки фестиваль зміг об’єднати в одному просторі творчість дітей і дорослих, мистецтво, науку та інновації, найкращі освітні програми українських музеїв, реалізувати найрізноманітніші креативні спецпроекти. Родзинкою фестивалю стали 12 майстерень, присвячені різним видам творчої діяльності. Кожна майстерня має  унікальний авторський дизайн від відомої архітектурної студії, а насичений загадками і творчими завданнями квестовий маршрут об’єднує їх в єдине ціле.

У рамках фестивалю Марина Порошенко взяла участь у ІІ Форумі нової освіти, де дорослі й діти говорять на рівних. Головна мета цього заходу – поставити в центр спілкування погляди дітей щодо актуальних питань сьогодення та з’ясувати їх потреби.

Спілкуючись із лідерами українських шкіл на тематичній секції «Ми різні – ми рівні. Право на майбутнє», дружина Глави держави наголосила, що «сьогодні Україна зазнає потужних змін, формуються нові цінності й усвідомлення того, що наше майбутнє – у руках дітей. І саме діти та молодь є рушійною силою, яка спроможна на якісні зміни».

Особливістю фестивалю є те, що його програма представлена низкою активностей  і спеціальних майстер-класів, адаптованих для дітей і дорослих з інвалідністю. Окрім того, на території фестивалю створено простір комунікації, де діти з інвалідністю разом з іншими дітьми об’єднуються в єдиній творчій грі, так званому «Просторі рівних можливостей».

Спеціально для цього проекту українські художники Назар Білик і Тарас Ковач створили унікальні арт-інсталяції та інтерактивні твори мистецтва. Також фестиваль представляє виставку «Дитинство художників», нові активності постійно діючого проекту «Арсенал ідей» та ярмарок книжок і розвиваючих ігор.

Разом з Мариною Порошенко у Форумі взяв участь Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.