Державне управління справами

 

В Адміністрації Президента України відкрилася виставка «Малевич. Поза межами полотна»

 В арт-просторі «Second Floor Art Center», що на другому поверсі Адміністрації Президента України, відкрилася виставка, присвячена Казимиру Малевичу.

Це шостий мистецький проект Second Floor Art Center з моменту його відкриття у квітні 2015 року. На виставці «Малевич. Поза межами полотна» представлено 16 проекцій простої, але водночас складної екосистеми: кубики конструктора, з якого зібрано світ звичних нам речей, створюють неймовірне враження всесвіту Малевича.

«Мета виставки – розшифрувати геном Супрематизму. Якщо ви подивитеся на ці роботи під іншим кутом, побачите абсолютно нову картину. Вам відкриються нові сонячні системи, новий всесвіт. Насправді Казимир Малевич дав тільки поштовх. Справжні творці сьогодення – ми самі», – зазначив автор проекту, співзасновник Українського кризового медіа-центру Геннадій Курочка.

Як зазначили організатори, виставка має «повернути» митця Україні та відновити історичну справедливість.

«Крок за кроком ми відкриваємо українського Малевича, і багато незрозумілих раніше речей стають зрозумілими. Приміром, чому протягом певного періоду свого життя (коли жив у Росії) він був сірим і безбарвним, а в інший період – яскравим і барвистим? Усе просто: яскравим він став тоді, коли повернувся в Україну», – прокоментував діяльність великого українця мистецтвознавець Дмитро Горбачов.

«Незважаючи на те, що Малевич є одним з найвпливовіших художників ХХ століття, у світі не існує художнього музею, присвяченого його творчості. Варто було би створити перший інтерактивний музей Малевича. Цю ідею зараз активно обговорюємо з колегами. Проект Інституту Малевича мав би об’єднати три інституції: музей Малевича, центр дослідження українського авангарду та експериментальну лабораторію сучасного мистецтва. Ми дуже сподіваємося на державну підтримку в реалізації цього проекту», – сказала дослідниця творчості Малевича Тетяна Філевська.

Виставка «Малевич. Поза межами полотна» експонуватиметься в Адміністрації Президента України понад три місяці. Усі бажаючі матимуть змогу зазирнути у світ Малевича в рамках екскурсій. Попередні виставки арт-простору вже мандрують світом, представляючи Україну на міжнародній арені, а також доступні для огляду онлайн на сайті (http://secondfloor.gallery).